Yeşil Enseli Loriket

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yesil kanatli ara 2Yeşil Enseli Loriket

Diğer Adları: Trichoglossus Haemotodus
Ortalama Boy: 20 cm
Ortalama Ömür: 25 yıl
Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir.
Üreme: Kuluçka 25 gün sürer, tüylenme 70 gün sonra olur.
Genç Kuşlar: Erişkinlere benzerler, fakat genellikle daha koyu gagaları ile tanımlanabilirler.

Temel Özellikleri : Birçok değişik yeşil enseli loriket, renklerindeki hafif değişikliklerle farklılaşır. Diğer loriler ve loriketler gibi Asya'nın Avustralya kadar uzak adalarının sahillerinden köken alır. Çiftler genellikle yuvalamaya heveslidir ve üretkendirler.

Beslenme ve Barınma : Bu kuşlara kuru nektar veya nektar solusyonu verilebilir. Aynı zamanda, dilimlenmiş elma ve üzüm gibi meyva, ayrıca biraz yeşil gıda ve ıslatılmış akdarı gibi tohumlar verilebilir. Sindirim sistemini en az seviyede rahatsız etmek için, beslenmelerini yumuşak biçimde ayarlamak gerekir. İklimize edildiklerinde, bütün yıl dışarıda kalabilirler. Bu ve diğer nektarla beslenen papağanların dağınık beslenme ve sıvı dökme alışkanlıklarından dolayı, kolay bir şekilde temizleyebileceğinizi garanti edin. Mesela, eğer içeide barındıracaksanız, her gün banyo imkanını verin.

Yesil kanatli ara 1Üreme : Sağlam bir folluk verilmelidir, yavrular bağımsızca beslenmeye başlandığında ayrılmalıdır. Bazı çiftler yavrularının tüylerini yolabilir, fakat yavrular kendi başlarına bırakıldıklarında, tüyler kısa zamanda tekrar çıkarlar. Yavrular, ebeveynlerinin saldırılarına tekrar hedef olmazlar.

Çeşitler : Gouldie loriketi (Trichoglossus Goldiei) sadece 19 cm. uzunluğundadır, bu kuşlar küçük kuşhaneler için idealdir. Soğuk havalarda ısıtılmaya ihtiyaç duyabilir.