Afrika Gri Papağanı

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Afrika Gri PapaganiAfrika Gri Papağanı

Diğer Adları: Psittacus Erithacus
Ortalama Boy: 32.5 cm
Ortalama Ömür: 50 yıl
Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir.
Üreme: Kuluçka 29 gün sürer, tüylenme 90 gün sonra olur.

Genç Kuşlar: İrisleri koyudur.

Temel Özellikleri : En iyi bilinen ve en yetenekli papağanlardan biridir. Evlerde beslenen Afrika grisi, geçmiş yıllarda gittikçe artan miktarda üretilmişlerdir. Eğer bir ev kuşu arıyorsunuz, bu genellikle iyi seçilmiş, elde yetiştirme bir kuş anlamına gelir. İşte, Afrika gri papağanı sizin için muhteşem bir arkadaş olabilir, üstelik siz aldıktan yaklaşık altı ay sonra da konuşmaya başlayabilir.

Beslenme ve Barınma: Topaklar, meyva ve yeşil gıdayla güçlendirilmiş kaliteli papağan karışımı verilebilir. Bu papağanlar bilhassa gürültücüdürler, dolayısıyla kuşhane ya da evde barındırabilirsiniz. Yetişkin kuşların, kuşhanede uysal olmaları beklenmemelidir. Eğer değişken iklimli bir yerdeyseniz, papağanınız da kışları dışarıda kalmaya alışkın değilse, ilk kış için ılıtılmış bir kuş odasına koyulmalıdır.

Üreme : Çiftlere sağlam bir folluk verilmelidir. Afrika gri papağanlarının üretilmesinde uygunluk çok önemlidir. Daha önce yuvalamış ya da zamanlarını bir arada geçiren ve gagaları ile birbirlerinin tüylerini düzelten çiftleri seçmek gerekir. Erkek kuşlar, bazen daha koyu sırtları ile ayırt edilebilir, fakat bu aynı zamanda kuşların kökenini gösterir. Üreme sezonunda, çiftleri ayrı bir yerde barındırmak iyidir.